Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj

Re-design laboratorium, czyli rewolucja w laboratorium

Re-design laboratorium, czyli rewolucja w laboratorium

Laboratorium mamy już od 2 miesięcy (za 2 dni). W momencie jego startu, był to projekt, który miał wprowadzić kolejne nowości na naszym portalu. Dziś możemy się pochwalić 5 projektami i mnóstwem osób z nich korzystających.

Choć samo laboratorium spełniało swoje zadanie, to jego wygląd był nieco zbyt stonowany w porównaniu do pozostałej części witryny. Zobacz, co zrobiliśmy aby to zmienić.

Rewolucja

Słowo to najlepiej opisuje to, co się zmieniło w laboratorium. Nowy wygląd, sposób nawigacji i bardziej intuicyjny rozkład treści. Oto porównanie laboratorium przed (lewa strona) i po zmianach (prawa storna):

Rewolucja-laboratorium-Fuertigo

Jak widać, zmiany są wręcz ogromne. Jest to jedno z większych przemian, jakie miały miejsce na naszej witrynie obok bloga.


To dopiero początek

Jak widzisz, zmiany są bardzo duże, jednak podstrony laboratorium wyglądają tak, jak wyglądały wcześniej. Oczywiście nie jest to zamierzony efekt - zamierzamy w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzać zmiany razem z nowymi projektami, aby wizualnie były identyczne. Czekają nas bardzo pracowite miesiące.


Ostre jak... Retina

Jak już was informowaliśmy w planach na 2013 rok, zamierzamy przystosować witrynę do wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości serwują grafiki o dwa razy większym rozmiarze. W takim przypadku obraz jest ostry niczym brzytwa. Laboratorium jest pierwszym miejscem na naszym portalu, który jest całkowicie przystosowany do tego typu wyświetlaczy. Wszystkie użyte na stronie głównej grafiki występują również w 2-krotnie większym rozmiarze.

Nie jesteśmy jednak na tyle bezmyślni, aby obciążać Ci Twoje łącze dwukrotnie większymi grafiki, podczas gdy nie mając takiego wyświetlacza nie zobaczysz efektu. Do tego celu użyliśmy media-queries znanych z CSS3, dzięki czemu większe grafiki są serwowane jedynie urządzeniom z wyświetlaczami o większej gęstości pikseli. Jeżeli posiadasz takie - wejdź i sprawdź jak to się przedstawia.

Choć strona główna laboratorium jest pierwszą przystosowaną, nie oznacza to, że inne nie są. Aktualnie trwają pracę nad powiększeniem grafik i spodziewamy się je ukończyć około marca bieżącego roku. Wiele podstawowych grafik na naszej stronie (logo, wiele ikon, niektóre tła) już dziś wyświetla się w większej rozdzielczości na odpowiednich urządzeniach. Mamy nadzieję, że przełoży się to na Twoje pozytywne wrażenie z przeglądania naszej witryny.


Małe opóźnienia

Niestety wykonywanie prac jak już wcześniej wspominaliśmy pochłania nieco czasu. M.in dlatego zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia projekty krytyki kolejnych stron o tydzień, przez co w poprzednią sobotę nie pojawiła się nowa krytyka/ocena. W ta sobotę jednak będzie na pewno, tak więc zachęcamy do odwiedzania laboratorium!

Podsumowując

Laboratorium przybrało noszą szatę graficzną, która jest wyznacznikiem nowego podejscia platformy - bardziej dynamiczny i użyteczny wygląd. Z dnia na dzień ulepszamy dla Ciebie każdy jeden element naszej witryny. Mimo tego, stosowane przez nas rozwiązanie nie zawsze muszą być idealne - czekamy na Twoją opinie dot. nowego wyglądu oraz ew. propozycje zmian również innych podstron.

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Poniżej przedstawiamy Ci propozycje innych wpisów, które mogą Cię zainteresować. Sprawdź, czytaj i poszerzaj swoją wiedzę.


Czytaj
Internet przestał działać, czyli praca Freelancera off-line

Internet przestał działać, czyli praca Freelancera off-line

Czytaj
Komputer dla grafika i programisty. Jaki wybrać?

Komputer dla grafika i programisty. Jaki wybrać?

Czytaj
Dyrektywa CSS !important. Pytania i odpowiedzi

Dyrektywa CSS !important. Pytania i odpowiedzi

Czytaj
Era wyświetlaczy HiDPI. Jak się do niej przygotować?

Era wyświetlaczy HiDPI. Jak się do niej przygotować?

Komentarze do tego wpisu


comments powered by Disqus