Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj

Fuertigo.pl zajmuje 1 miejsce w konkursie na witrynę miesiąca!

Fuertigo.pl zajmuje 1 miejsce w konkursie na witrynę miesiąca!

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla naszego portalu. Otrzymaliśmy informację, że nasz portal (Fuertigo.pl) zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą witrynę miesiąca!

Jest to wielki sukces, który zawdzięczamy również Wam, naszym użytkownikom oraz nieocenionej pracy naszych grafików i programistów, którzy wspólnymi siłami sprawili, by było to możliwe.

Szczegóły konkursu

Konkurs ten jest przedsięwzięciem prowadzonym przez forum dla webmasterów ForumWeb.pl, który każdego miesiąca wyłania najlepszą witrynę spośród pierwszych 10 zgłoszeń, które są przyjmowane. Konieczne jest otrzymanie co najmniej 5 głosów od użytkowników, a ostateczna ocena jest wyłaniana na podstawie wnikliwej oceny użytkowników forum, którzy znajdują się w grupie "recenzent". Grupa ta charakteryzuje się wysoką znajomością zagadnień z zakresu projektowania, pisania i optymalizacji witryn internetowych. Oto szczegóły oceny każdej witryny zgłoszonej do konkursu (cytat):

Każdy recenzent wystawia wszystkim stronom po dwie oceny w skali od 0% do 100%: za prezentację i za treść. Ocena za prezentację obejmuje: ogólną szatę graficzną, funkcjonalność, wygodę nawigacji, prawidłowość wyświetlania strony zgodnie ze standardami w różnych przeglądarkach oraz ewentualnie zastosowane oskryptowanie serwisu (w mądry sposób). Na ocenę treści składa się: jej przydatność dla przeciętnego użytkownika, styl tekstu itp. W przypadku stron monotematycznych większy nacisk kładziemy na stopień wyczerpania założonego tematu, oczywiście w miarę możliwości jakie daje wybrana dziedzina. W przypadku portali wielotematycznych liczy się również obszerność treści i aktualność informacji. Oprócz tego na ostatyczny wynik strony w konkursie mają wpływ oceny wystawiane przez użytkowników.

To zdecydowanie jeszcze bardziej podnosi wiarygodność oceny.

Portal Fuertigo.pl zajął pierwsze miejsce zarówno w głosowaniu użytkowników, jak i rygorystycznej ocenie recenzentów - świadczy to o tym, że portal nie tylko się podoba, lecz także jest należycie napisany.Wyniki oceny użytkowników

Pierwszym etapem konkursu jest ocena użytkowników w postaci ankiety, gdzie mogą przydzielać każdej zgłoszonej witrynie ocenę od 0 do 5, których średnia zamieniana jest na procenty. Oto ostateczne wyniki ankiety:

Wyniki oceny użytkowników

Dokładne wyniki można znaleźć tutaj: wyniki oceny użytkowników.

Warto tutaj zaznaczyć, że głosować mogą jedynie użytkownicy forum, którzy mają konto od co najmniej 6 miesięcy. Oznacza to, że na ocenę nie wpływają czynniki zewnętrzne, jak fałszywe rejestracje czy też nieuczciwe podbijanie oceny.


Wyniki oceny recenzentów

Drugi etap to ocena recenzentów. Recenzenci to osoby, które na bieżąco wypowiadają się w dziale "ocena" w sposób obiektywny, rzetelny i w każdej chwili służą pomocą. Aby dostać się do tej grupy, trzeba przejść przez rekrutację. Dodatkowo konieczny jest odpowiedni staż na forum, odpowiednia liczba ocen i doświadczenie. Skrótem - zwykły Kowalski nie zostanie recenzentem. Piszemy to, aby zwrócić uwagę na fakt, że jest to tym większe osiągnięcie, że wysoki wynik został wydany przez doświadczonych profesjonalistów z branży. Oto wyniki:

Wyniki oceny recenzentów

Powyższą listę można znaleźć pod następującym hiperłączem: wyniki oceny recenzentów.


Opóźnienie

Zapewne dostrzeżesz na dyplomie, że wygraliśmy edycję 2012.12, czyli grudniową poprzedniego roku. Dlaczego teraz dopiero to ogłaszamy? Ponieważ nabór witryn do konkursu się przedłużył aż do 1 lutego, przez co wyniki konkursu zostały wyłonione dopiero w dniu wczorajszym.Bijemy rekordy

Przeglądając wyniki oceny recenzentów (od początku istnienia konkursu) doszliśmy do wniosku, że pobiliśmy wszelkie rekordy. Jeszcze nikt nie osiągnął w historii tego konkursu wyniku 89,2%, co stanowi dla nas jeszcze większy zaszczyt i radość z osiągniętego wyniku, gdyż aktualnie jesteśmy (wg wyników) najlepszą stroną, jaka dotychczas w konkursie wystąpiła.


Są powody do dumy i świętowania, jednak nie do osiadania na laurach

Warto zwrócić uwagę na fakt, że osiągnięty wynik to 89,2 %, a nie 100%. Oznacza to, że jest jeszcze sporo do poprawienia. Z tego powodu mamy już kolejne plany ulepszenia witryny. W marcu przedstawimy zupełnie nową odsłonę strony głównej serwisu, która będzie bardziej funkcjonalna, prostsza w obsłudze i jednocześnie bardziej przejrzysta. Nie spoczniemy do momentu, gdy nie osiągniemy wyniku 100% w konkursie, a zgłoszenia można ponawiać (w przypadku pierwszego miejsca) po 12 miesiącach. Do tego czasu zdążymy już na pewne osiągnąć jeszcze wyższy poziom i na pewno zgłosimy swoją witrynę do konkursu ponownie.


Podziękowania dla forumweb.pl

ForumWeb.pl to forum dyskusyjne, na którym regularnie się wypowiadamy pomagając użytkownikom. Jest to niewątpliwie największe tego typu miejsce, w którym można zadać pytanie, przedstawić swój problem, poradzić się, czy otrzymać recenzję nowego projektu. Można znaleźc na nim bardzo wiele osób, które zupełnie bezinteresowanie pomagają innym służąc swoim doświadczeniem. Serdecznie polecamy to forum webmasterów do poszerzania swojej wiedzy i rozwiewania swoich wątpliwości z zakresu projektowania, pisania i optymalizacji witryn internetowych.


Podsumowanie

Za naszą wygraną otrzymaliśmy dyplom. Oto on:

Wyniki oceny recenzentów

Jest on dla nas ogromnym powodem do dumy, szczególnie zwracając uwagę na rekordowy wynik. Nie jest to jednak powód do tego, aby osiadać na laurach. Końcowa ocena jest wynikiem pracy zarówno naszej ekipy, jak i wszystkich użytkowników, włączając w to Ciebie. Dziękujemy wszystkim za współpracę i zachęcamy do dzielenia się swoją opinią na temat naszego portalu, dzięki czemu będziemy mogli go z dnia na dzień ulepszać.

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Poniżej przedstawiamy Ci propozycje innych wpisów, które mogą Cię zainteresować. Sprawdź, czytaj i poszerzaj swoją wiedzę.


Czytaj
Znaczniki w HTML5 - zamykać, czy nie zamykać?

Znaczniki w HTML5 - zamykać, czy nie zamykać?

Czytaj
Losowanie niepowtarzalnych elementów w PHP - metoda właściwa

Losowanie niepowtarzalnych elementów w PHP - metoda właściwa

Czytaj
Wybór palety kolorów na stronę internetową. Kilka porad

Wybór palety kolorów na stronę internetową. Kilka porad

Czytaj
Pytanie od czytelnika: jak wkroczyć na rynek?

Pytanie od czytelnika: jak wkroczyć na rynek?

Komentarze do tego wpisu


comments powered by Disqus