Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj

Tablice informatyczne CSS (Cheat Sheet) - gotowe!

Tablice informatyczne CSS (Cheat Sheet) - gotowe!

Umiejętność szybkiego pisania dobrego kodu wywodzi się z doświadczenia. Z każdą kolejną linijką nabieramy wprawy, która pozwala nam na szybką i wydajną pracę. Zanim jednak do tego dojdziemy, jesteśmy początkującymi.

Najczęstszym powodem nerwów początkujących webmasterów są godziny spędzane na przeszukiwaniu stron internetowych w poszukiwaniu odpowiednich reguł, właściwości i atrybutów CSS. Mamy na to rozwiązanie!

Tablice informatyczne CSS (Chet Sheet)

Osobiście jako początkujący korzystałem z tego typu tablic. Pozwalały mi one szybko przypomnieć sobie nazwę atrybutu, który chcę zastosować i mam na końcu języka. Tablice informatyczne mają jednak jeszcze jedną bardzo ważną zaletę - uczą. Wiele osób widzą je po raz pierwszy, są zaskoczeni jak bogaty jest język CSS i jak mało o nim wiedzieli.

Prawda jest jednak taka, że patrząc na obszerność języka CSS trudno jest wszystko zapamiętać. Mało tego, ciężko jest kiedykolwiek użyć wszystkich dostępnych możliwości. Sam osobiście w swojej karierze webmastera nie miałem okazji użycia bardzo dużej ilości atrybutów i właściwości, gdyż nie były mi one potrzebne. Spoglądając na błędy tablicy informatycznej, która wspomagała mnie podczas codziennej pracy i już ponad 6 listów, które dostaliśmy na naszą skrzynkę postanowiliśmy stworzyć własne tablice informatyczne.


Tablice CSS do pobrania

W dniu dzisiejszym udostępniamy wam do pobrania tablice CSS w formie pliku PDF do druku. Hiperłącze do pobrania dokumentu znajdziecie na końcu tego wpisu. Oto jak wyglądają:

Tablice informatyczne CSS

Tablice CSS Online

Ten projekt to nie tylko stworzenie dokumentu PDF do pobrania i druku. W następnym tygodniu zaprezentujemy wyżej wymieniony dokument w interaktywnej formie Online. To jednak nie wszystko - wraz z czasem każdy atrybut będzie podlinkowany do specjalnej podstrony, na której będzie objaśniony wraz z przykładami. Co najważniejsze - projekt jest już na dalekim etapie realizacji, przez co już niebawem pojawi się na platformie. O jego premierze poinformujemy Cię w osobnym wpisie.


Kolejne tablice

Oczywiście CSS nie jest jedynym językiem służącym do pisania stron internetowych. Tak więc w kolejnych tygodniach będziemy publikować tablice HTML, PHP i inne dot. kolejnych języków programowania. Pojawią się również tablice z najlepszymi nawykami, pomocnymi konstrukcjami językowymi i wiele więcej. Warto poczekać!

Podumowując

Tworząc tablice informatyczne otwieramy nowy rozdział dla początkujących uczących się pisania stron internetowych. Dzięki temu, podobnie jak ja, będą mieli ułatwione zadanie i szybciej przejdą do etapu, w którym tworzenie witryn staje się proste i szybkie. Niezależnie od tego, czy należysz do grupy początkujących czy jesteś już weteranem w tej dziedzinie - zapraszam Cię do korzystania z tablic.

Pliki źródłowe

Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Poniżej przedstawiamy Ci propozycje innych wpisów, które mogą Cię zainteresować. Sprawdź, czytaj i poszerzaj swoją wiedzę.


Czytaj
Witryny zapowiadające. Kilka porad i przykładów

Witryny zapowiadające. Kilka porad i przykładów

Czytaj
Resety CSS. Używać, czy nie? Porady i przykłady

Resety CSS. Używać, czy nie? Porady i przykłady

Czytaj
Wyrywek, wypis, fragment, zajawka - jak to zrobić za pomocą PHP?

Wyrywek, wypis, fragment, zajawka - jak to zrobić za pomocą PHP?

Czytaj
Klient

Klient "zapomniał" zapłacić. Jak go zmotywować?

Komentarze do tego wpisu


comments powered by Disqus