Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj
Obserwuj @Fuertigo
12 lis
2012r.

Dyrektywa CSS !important. Pytania i odpowiedzi

Obraz wpisuWiekszość z nas spotyka się z tą dyrektywą dopiero przy kopiowaniu styli różnych dodatków do stron (sliderów, galerii, pop-upów itp.) jednak niewiele wie, co ona oznacza i do czego służy.

Wiedzę trzeba uzupełniać, gdyż w świecie projektowanie i pisania stron nigdy jej dość. Zapraszam do poszerzenia wiedzy w tym temacie za pomocą pytań o odpowiedzi.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
11 lis
2012r.

Tanie hostingi. Czy warto oszczędzać?

Obraz wpisuPierwszy projekt witryny, pierwszy kod HTML, pierwszy arkusz styli i... Pierwszy hosting. Najczęściej wybieramy tani hosting, który ma możliwie największe możliwości. To jednak pułapka, bo ostateczna jego wydajność może być równie niska jak cena, jaką za niego zapłaciliśmy.

Jaki tani hosting wybrać? Jakich unikać? Spójrzmy na najczęstsze problemy związane z tanimi hostingami.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

10 lis
2012r.

Walidacja kodu. Dlaczego tak mało osób to robi?

Obraz wpisuWalidacja kodu jest bardzo ważnym aspektem pisania storn internetowych. Umożliwia poprawę ewentualnych błędów, zapewnia lepsze wyniki przy pozycjonowaniu stron i jest dobrą praktyką, która powinna być stosowana przez każdego szanującego się webdevelopera.

Dlaczego więc tak mało osób ją stosuje? W czym tkwi problem? Postaram się wyjaśnić 3 najczęstsze powody tego zachowania.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
09 lis
2012r.

Brak Klientów = brak projektów = brak pieniędzy. Co wtedy?

Obraz wpisuFreelancerzy, w przeciwieństwie do osób pracujących w korporacjach, nie mają stałej pensji. zarabiają tyle, ile projektów mają w danym miesiącu lub ile są w stanie zrobić. Gdy nie ma projektów, w firmie nadal zarabiamy tyle samo. Freelancer już nie - bez projektów nie zarobi.

W takim razie, co można zrobić w okresach, gdy nie ma zleceń? Na pewno nie czekać z założonymi rękoma na Klientów. Są jeszcze inne formy zarobku, które mogą być rozwiązaniem. Zobaczmy jakie.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

08 lis
2012r.

Strony błędów 404, 500 i inne. Ciekawe pomysły na ich realizacje

Obraz wpisuCzęsto bagatelizowanym tematem są strony błędów. Szczególnie sprawdza się to w przypadku osób tworzących strony dla Klientów. Z góry zakładają, że nigdy nikt nie trafi na taką stronę, a Klient i tak nie zauważy tego, że ich nie ma.

Jest to ogromny błąd, jednak nie tylko ze względu na to, że to zła praktyka. Również dlatego, że w taki sposób tracimy Klientów. Zobacz, jak wykonać strony błędów i najciekawsze pomysły na strony 404 w internecie.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
07 lis
2012r.

PHP 6. Fakty, mity, problemy, niezgoda i niespełnione marzenia

Obraz wpisu6 wersja interpretera PHP jest naprawdę ciekawą historią w świecie programowania. Na jej temat powstało już kilkanaście książek, wiele artykułów na blogach i kilka tutoriali. Niestety, wobec tego wszystkiego pojawił się jeden problem.

Interpreter w wersji PHP 6 się nie pojawi, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Mamy więc problem, bo co zrobić z książką, która omawia język, którego jeszcze nie ma? Sprawdźmy, jak do tego doszło.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

06 lis
2012r.

Pierwsza propozycja kursu przyjęta!

Obraz wpisuW ubiegłym miesiącu wprowadziliśmy możliwość dodawania własnych propozycji kursów, które chcielibyście ujrzeć na platformie. Mogliście również głosować na istniejące propozycje dodane przez innych użytkowników.

Złożono łącznie 5 propozycji, które zostały dodane do głosowania. Oddanych zostało 30 głosów, a zwycięska propozycja zostanie zrealizowana już niedługo. Kiedy pojawi się na platformie?

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
05 lis
2012r.

5 zachowań zdradzających Twój brak profesjonalizmu

Obraz wpisuFreelancing postrzegany jest jako świetna praca, która nie wymaga zbyt wiele wysiłku, daje satysfakcję i spełnia wiele założeń "pracy idealnej". W rzeczywistości tak nie jest i można bez problemu obalić większość z tych założeń.

Wbrew pozorom, praca jako freelancer to przede wszystkim sztuka negocjacji. Wiele umiejętności i zachowań wpływa na sukces całego przedsięwzięcia. Poznaj 5 zachowań, które zdradzają każdemu Klientowi Twój brak profesjonalizmu.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

03 lis
2012r.

PHP 5.4, czyli nowe funkcjonalności, zmiany i poprawki

Obraz wpisuPHP wciąż ewoluuje. Mimo katastrofy projektu PHP 6, rozwój nadal jest kontynuowany. Developerzy postanowili skupić się na pracy nad wersją 5 i powoli, małymi krokami wprowadzać to, co powinno wejść w wersji 6.

Na świat już jakiś czas temu zawitała wersja 5.4. Co nowego w niej znajdziemy i jak możemy wykorzystać te zmiany? Zobacz sam.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
02 lis
2012r.

Resety CSS. Używać, czy nie? Porady i przykłady

Obraz wpisuResety CSS, czyli skrypty zerujące wszystkie domyślne wartości znaczników HTML, są bardzo popularne wśród webdeveloperów. Mimo tego wciąż jest wielu, którzy są przeciwni ich stosowaniu.

Jaki jest więc ostateczny werdykt? Warto, czy nie warto używać resetów? Decyzję pozostawiam Tobie, jednak po przeczytaniu tego wpisu, Twój wybór będzie bardziej świadomy.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł