Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj
Obserwuj @Fuertigo
19 lut
2013r.

Webdesigner, webdeveloper czy webmaster? Kim chcesz być?

Obraz wpisuW świecie projektowania, pisania i optymalizacji witryn internetowych rozróżnia się kilka różnych pojęć określających wiedzę danej osoby. Kim więc Ty jesteś? Jak możesz się przedstawiać swoim Klientom?

To bardzo ważny aspekt pracy freelancera a wybór kierunku rozwoju może stać się powodem sukcesu lub porażki w tym biznesie. Dowiedz się jaki wybór będzie dla Ciebie najbardziej optymalny.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
16 lut
2013r.

Kolejna ocena/ktrytyka witryny - winforum.eu

Obraz wpisuW tym tygodniu, po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej chorobą załogi na warsztat wzięliśmy kolejną witrynę (a właściwie forum) do oceny i krytyki. To winforum.eu - drugie pod względem wielkości (wg autora) forum o systemie operacyjnym Windows 8 w sieci.

Oczywiście jak można było się spodziewać - jest wiele plusów i ciekawych rozwiązań, jednak podobnie jest z problemami - na stronie brakuje optymalizacji i widoczne są błędy, które wystąpić nie powinny.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

11 lut
2013r.

Fuertigo.pl zajmuje 1 miejsce w konkursie na witrynę miesiąca!

Obraz wpisuDzisiaj jest wyjątkowy dzień dla naszego portalu. Otrzymaliśmy informację, że nasz portal (Fuertigo.pl) zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą witrynę miesiąca!

Jest to wielki sukces, który zawdzięczamy również Wam, naszym użytkownikom oraz nieocenionej pracy naszych grafików i programistów, którzy wspólnymi siłami sprawili, by było to możliwe.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
05 lut
2013r.

Odkrywamy tajemnice CSS - Operator + (plus) w stylach

Obraz wpisuJuż kilka razy dostaliśmy od czytelników pytania odnośnie CSS, a dokładniej mówiąc, tych mniej używanych znaczników. Są to operatory "+", "~", konkatenacje itp.

Jak widać coś, co jest dla Ciebie oczywiste, nie dla każdego musi. Dlatego właśnie zaczynamy serię wpisów dot. mniej znanych elementów CSS. Dziś operator + (plus) w CSS.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

04 lut
2013r.

5 sposobów, by powiedzieć Klientowi, że jest w błędzie

Obraz wpisuFreelancerom zdarzają różnego rodzaju Klienci. Jedni lepsi, inni gorsi, jednak żaden nie może równać się z tymi, którzy są zwyczajnie w błędzie.

Przyczyny są różne, a rozmowa z takimi osobami jest bardzo trudna. Jak więc przedstawić swój punkt widzenia i wytłumaczyć problem tak, by przekonać do właściwych decyzji? Oto 5 porad...

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
31 sty
2013r.

Rejestracja domen. Gdzie najtaniej?

Obraz wpisuKażdy Freelancer, firma czy biuro projektowe musi korzystać z domen z końcówkami .pl, .com itp. Posiadanie strony firmowej na darmowych domenach jest nieprofesjonalne.

Gdzie najtaniej znajdziesz domeny do rejestracji? Czy wielkie firmy mają najlepsze oferty? Oto przedstawienie najciekawszych ofert na rynku rejestratorów domen internetowych.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

30 sty
2013r.

Klient "zapomniał" zapłacić. Jak go zmotywować?

Obraz wpisuTytuł z nutką ironii, jednak takie sytuacji nie mają w sobie nic śmiesznego. Choć zdarza się to bardzo rzadko, to proceder braku płatności przez Klientów istnieje i przekonał się o tym już nie jeden Freelancer.

W jaki sposób walczyć z takimi osobami? Czy jest jakaś skuteczna metoda, która umożliwi Ci wyegzekwowanie płatność? Okazuje się, że jest i to nawet kilka.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
29 sty
2013r.

Losowanie niepowtarzalnych elementów w PHP - metoda właściwa

Obraz wpisuWielokrotnie podczas wykonywania skryptów w języku PHP mamy do czynienia z losowaniem liczb, wyrazów czy innych elementów. Wiele programistów próbuje wymyślić koło na nowo.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że to prowadzi do bardzo małej wydajności przy aplikacjach. Im większa liczba elementów tym gorzej. Jak napisać skrypt, który losuje niepowtarzalne elementy i jest jednocześnie wydajny?

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

28 sty
2013r.

Internet przestał działać, czyli praca Freelancera off-line

Obraz wpisuŻyjemy w XXI wieku, gdzie dostęp do Internetu jest powszechny. Jest bardzo mało miejsc, w którym go nie ma. Dzieje się to za sprawą urządzeń mobilnych oraz rozwojowi Internetu mobilnego.

Niestety łącza czasami zawodzą - prace remontowe usługodawców, problemy techniczne i inne potrafią nas zaskoczyć w połowie dnia. Co zrobić, gdy łącze Internetowe przestanie działać? Oto kilka pomysłów na kreatywną i produktywną pracę na "trudne chwile".

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
27 sty
2013r.

Pytanie od czytelnika: Czy układy procentowe są rentowne?

Obraz wpisuW codziennej pracy Freelancerzy mają wiele wątpliwości co do pracy z Klientami. To z umową, rozliczeniami, wymaganiami z poza umowy i samymi kontaktami.

Dziś publikujemy list od naszego czytelnika, który ma problem z Klientem, który chciałby otrzymać stronę w ramach zapłaty udziałowej. Czy powinien się zgodzić?

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł