Witaj Gościu Zaloguj się lub zarejestruj się.
Zaloguj
Obserwuj @Fuertigo
19 paź
2012r.

5 nawyków freelancera, których możesz nauczyć się od dzieci

Obraz wpisuPraca freelancera kojarzy się z odpowiedzialnością, dojrzałością i profesjonalizmem. Nie wszystko musi być jednak tak poukładane. Czasami inspiracje przychodzą same, z codziennego życia.

Dzieci posiadają pewne cechy, których nam dorosłym brak. Choć to zaskakujące, to często okazują się one bardzo pozytywne. Wróćmy do czasów dzieciństwa i sprawdźmy, które z tych cech możemy wykorzystać w codziennej pracy.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
18 paź
2012r.

5 propozycji, by być produktywnym w leniwe dni

Obraz wpisuRaz na jakiś czas zdarzają nam się dni, gdy po prostu nic nam się nie chce. Czasami powodem jest pogoda, która albo jest pochmurna i namawia do snu albo jest piękna, a my siedzimy w biurze pracując, nie mogąc wyjść na spokojny spacer. Problemem może być też przemęczenie związane ze zbyt dużą ilością pracy i brakiem czasu na jej realizację.

Czasami trzeba odpocząć, odejść choć na jeden dzień od szarej rzeczywistości, by się nieco rozluźnić. Wbrew pozorom, praca w stresie nie jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Dzień przerwy od codziennego zgiełku może sprawić, że będziesz bardziej produktywny. Jak? Sam zobacz.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

17 paź
2012r.

Różnica pomiędzy :nth-child a :nth-of-type w CSS

Obraz wpisuDziś nieco o różnicach w niezrozumianych przez ogół pseudo-elementach :nth-child oraz :nth-of-type. Choć nie są to elementy często używane, to jest grupa ludzi i nowicjuszy, którzy chcieliby poznać zasadę ich działania.

Najczęstszym problemem jest to, że po ich zastosowaniu nic się nie zmienia (nie działa) lub jeżeli to robi, to w nieoczekiwany sposób. Jak to naprawdę działa?

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
16 paź
2012r.

Trudni Klienci - najczęstsze wymagania i proponowane odpowiedzi

Obraz wpisuWielu freelancerów musi zmagać się z trudnymi Klientami. Choć może wydawać Ci się to dziwne, to czasami wymagania zleceniodawców lub ich prośby mogą być naprawde nietypowe, czasami nawet niemożliwe do wykonania.

Jako doświadczowy projektant stron internetowych miałem do czynienia ze wszystkimi rodzajami Klientów. Chciałbym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami. Poniżej przedstawiam 8 nagłupszych rzeczy, jakie mówią Klienci freelancerom oraz jak na nie odpowiadać.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

15 paź
2012r.

Znaczniki w HTML5 - zamykać, czy nie zamykać?

Obraz wpisuOd momentu powstania specyfikacji języka HTML5 wiele elementów budzi wątpliwości. Ostatnio szczególnie nasiliło się w Internecie pytanie o samo-zamykające znaczniki oraz opcjonalność zamykania niektórych znaczników w najnowszej wersji HTML. Powinno się je zamykać, czy wręcz przeciwnie?

Zdania są podzielone. W sieci możemy znaleźć więcej pytań niż odpowiedzi, co jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Odpowiedź znajduje się w oficjalnej specyfikacji, a właściwa interpretacja jest tylko jedna. Zobaczmy jak to jest naprawdę.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
13 paź
2012r.

Projekt CSS3 - Karteczki

Obraz wpisuJuż niedługo na platformie pojawi się kurs CSS3. Niewiele osób wie, co wprowadza nowa wersja języka. Jeszcze mniej widzi zastosowanie tych zmian. Cienie pod boksami, gradienty, media queries, rotacje, zoom i wiele więcej. Ich potencjał ujawnia się dopiero, gdy połączymy je w jedną całość.

Podczas tego tutorialu będziemy tworzyli realistyczne karteczki samoprzylepne do osadzenia na stronie. Co ciekawe - całość będzie wykonana bez użycia jakichkolwiek grafik - sam kod HTML i stylizacja za pomocą CSS3.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

12 paź
2012r.

Propozycje kursowe - Czego chcesz się dziś nauczyć ?

Obraz wpisuPędzimy coraz szybciej. Dziś premiera sekcji propozycji kursowych. Co to oznacza dla Ciebie? Od dziś to Ty decydujesz o tym, jaki będzie kolejny kurs na naszej platformie. Możesz głosować na istniejące propozycje wysłane przez użytkowników lub dodawać swoje. Wystarczy, że wejdziesz do biblioteki kursów i na samym dole wybierzesz propozycje kursowe.

Premiera już o godzinie 18:00. Zapraszamy do głosowania i składania własnych propozycji.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
11 paź
2012r.

Kurs HTML już tu jest!

Obraz wpisuJest już pierwszy kurs na platformie Fuertigo! 2 godziny wiedzy o języku HTML. W przeciwieństwie do innych kursów znajdujących się w internecie - tutaj nie uczysz się teorii, lecz praktyki. Po niecałych 2 godzinach stworzysz profesjonalną, światowej klasy stroną internetową!

Już za moment pojawi się nowy kurs pt. "Piękno stron internetowych, czyli kurs CSS dla początkujących", następnie kurs "HTML 5" oraz "CSS 3". Co dalej? Zdecyduj sam, wchodząc na stronę propozycji filmowych i głosując na preferowany kurs lub dodając własną propozycję. Raz na miesiąc wybieramy najpopularniejszy kurs i realizujemy go w przeciągu 2 tygodni. To jednak nie wszystko.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł

10 paź
2012r.

Aplikacje do tworzenia stron internetowych. Recenzja 10

Obraz wpisuWiele osób, szczególnie początkujących zastanawia się, jaką aplikację wybrać, by rozpocząć swoją przygodę z językiem HTML oraz CSS. Podobnie, wielu zaawansowanych webdeveloperów szuka aplikacji, która przyśpieszy ich codzienną pracę.

Oczywiste jest jedno - notatnik systemu Windows nie jest odpowiednim narzędziem. Które jednak jest? To zależy od osobistych preferencji. Przedstawiam 10 aplikacji do pisania stron internetowych, które moim zdaniem są stworzone do webdevelopingu z prawdziwego zdarzenia.

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł
09 paź
2012r.

Twoje centrum szkoleń już tu jest!

Obraz wpisuDziś dzień premiery platformy Fuertigo - centrum szkoleń internetowych. Zapewniamy zarówno nowicjuszom, jak i profesjonalistom bazę wiedzy do rozwoju w dziedzinie informatyki.

Znajdziesz tutaj kursy, materiały szkoleniowe, narzędzia do pracy, aplikacje wspomagające oraz wiele więcej. Nowe wcielenie szkoleń już dotarło do Polski - rozwińmy je razem!

Brak komentarzy Czytaj całość Czytaj cały artykuł